1) Budem silným prezidentom od prvého dňa – som skúsený diplomat, ktorý už dokázal, že je schopný bojovať za Slovensko. Som rešpektovaný v zahraničí a mám kontakty na tých najdôležitejších svetových lídrov. Budem dobre reprezentovať Slovensko doma aj v zahraničí.

2) Prinesiem Slovensku zmier – dokázal som, že som schopný priviesť k jednému rokovaciemu stolu aj krajiny, ktoré sú prakticky vo vojne. Aj na Slovensku pomôžem spojiť rozdelenú spoločnosť a budem prezidentom pre všetkých, bez ohľadu na to, kto bude vo vláde.

3) Mám silný sociálny program – chcem pomôcť splatiť “Strieborný dlh” našim otcom aj matkám. Sľúbil som, že budem tlačiť na akúkoľvek vládu, aby zaviedla trinásty dôchodok, alebo znížila doplatkov za lieky a veľa ďalších vecí. Rovnako mám prezidentský program “Zlatý reštart” aj pre mladé rodiny, alebo pre slovenský priemysel, aby tu vznikali nové pracovné miesta.

4) Jasne som sa prihlásil k dôležitým hodnotám – veľmi jasne som definoval svoje hodnoty postavené na svojej viere a slušnosti. Nemám žiadne osobné škandály, podporujem tradičnú rodinu a som jasným garantom zotrvania Slovenska v Európskej únii, ktorý nám zaručí ekonomický rast. Zároveň ale nedovolím, aby sa v európskej politike prekročili červené čiary, ktoré si Slovensko stanovilo.

5) Budem prezidentom pre ľudí – chcem byť prezidentom, ktorý bude viac komunikovať s ľuďmi. Aspoň raz za mesiac otvorím prezidentský palác pre ľudí, kde budem riešiť ich problémy. Moja manželka je pripravená zastávať plnohodnotne úlohu prvej dámy a pravidelne sa budem stretávať aj s ľuďmi v regiónoch.